NOVINKY

arr3Úprava rozměrů na přáníLíbí se Vám některý produkt, ale jeho rozměry se nehodí do Vašeho interiéru? Neváhejte nás... arr3Přehled novinekChcete mít aktuální přehled o všech novinkách na našem webu? Staňte se našimi přáteli na Facebooku!...

KONTAKTY

KaNJC s.r.o.
Pravíkov 13
394 70 Kamenice nad Lipou
tel: +420 776 229 329
info@jidelni-stul.eu

Rošty k postelím

Řadit podle 
Výrobce  

Rošt lamelový Omega
 

naše cena 2 227 KčRošt lamelový Sigma
 

naše cena 1 566 KčRošt laťový
 

naše cena 687 KčRošt pevný
 

naše cena 800 KčRošt Omega K + F
 

naše cena 2 993 KčRošt Sigma K + F
 

naše cena 3 428 KčRošt Omega Motor
 

naše cena 9 222 KčRošt Sigma Motor
 

naše cena 6 951 Kč


Jaké lamelové rošty, či jiný rošt do postele si vybrat

Jak si zvolit rošt

V ideálním případě zkoušíme rošt rovnou s matrací, která bude na roštu položena. Matrace a rošt tvoří nedílný celek, kdy kvalita jednoho prvku ovlivňuje kvalitu toho druhého. Vlastnost matrace je přímo závislá na jejím správném uložení. Jen kombinací kvalitní matrace a roštu docílíte 100% využití funkčnosti. Podkladový rošt ovlivňuje kvalitu spánku asi z jedné třetiny.
Na pevný a laťkový rošt do postele s maximální mezerou mezi lamelami nebo laťkami 4 cm (při nedodržení této podmínku může dojít k deformaci matrace) lze použít pěnové matrace, pružinové nebo taštičkové. Na rozdíl od plných, či perforovaných desek v rámech odvádí rošt vlhkost, čímž se lůžko kvalitněji odvětrává.
Lamelové rošty – v kombinaci se správným druhem matrace se ještě lépe přizpůsobí tělu a zároveň do určité míry prodlužují životnost matrace díky "dvojímu pružení" (tj. pruží matrace i rošt). Můžeme volit mezi kvalitnějšími rošty do postele s vyšším počtem lamel nebo s menším počtem lamel, rošty (např. 28 ks lamel), s pohyblivým nebo pevným uchycením lamel a s možností nastavení tuhosti roštu ve vztahu k našim tělesným proporcím. Na lamelové rošty doporučujeme použít matrace z PUR pěny nebo latexu.

Časté chyby při výběru matrací a roštů

  • Odporující si kombinace roštů a madrací (např. polohovací lamelový rošt v kombinaci s pružinovou matrací).
  • Volit jednu společnou matraci na manželskou postel. Je to z důvodu rozdílnosti postav, výšky, váhy každého člověka a přenášení mechanických rázů při otáčení se partnera v průběhu spánku nevhodné. (Dle vědeckého průzkumu se při běžném spánku člověk otočí asi 100 krát).
  • Příliš měkká matrace způsobuje deformaci páteře a bolest zad.
  • Příliš tvrdá matrace způsobuje zvýšený tlak na klouby a páteř.
MjE5MDgxOW